Фокус, сè за вредноста на клиентот.

Јазик
НАШИТЕ ПРОИЗВОДИ
 • Производители на раствори за топло печат во Кина Focus UV DTF - Focus Inc. Производители на раствори за топло печат во Кина Focus UV DTF - Focus Inc.
  Има моменти кога треба да го подигнете вашето печатено рекламирање на ниво. Честопати, она што навистина му треба на печатениот материјал е уникатна привлечност што понекогаш им недостасува на традиционалните стилови на печатење. Металниот финиш на вашите печатени својства може да им ја даде потребната „единственост“ и естетика кои се потребни за да имаат влијание. Не само што овие производи изгледаат добро, тие исто така пренесуваат чувство за класа и квалитет.Постојат два начини на кои можете да користите метална завршница за вашата печатена стока - печат со метална фолија и печатење со метално мастило. И покрај тоа што и двете од овие техники се користат за подобрување на естетиката и за давање сјаен сјај на вашите принтови, тие се разликуваат многу, како во процесот, така и во крајниот резултат.Стапувањето со метална фолија, како што сугерира името, е процес на впечатување на фолија на вашата залиха преку топлина и притисок. Едноставно кажано, тоа значи прикачување на фолија на површината по ваш избор, што не само што дава уникатен изглед, туку и текстура.Од друга страна, печатењето со метално мастило е сосема поинаков процес. Користи посебен вид мастило што се меша со вистински метални честички, давајќи му метален сјаен изглед. Мастилото најпрво се користи во процесот на печатење, но за да се добие посакуваниот ефект, може да бидат потребни и последователни слоеви.
 • Фокус UV печатење за голф топче! Добавувачот& производители | Фокус АД. Фокус UV печатење за голф топче! Добавувачот& производители | Фокус АД.
  Печатете на дрво, метал, пластика, керамика, акрилик, стакло, кожа, камен и друго со прилагоден УВ печатач од Focus Inc.! Со можностите за печатење директно до подлогата и директно до објектот, ќе ја имате потребната флексибилност за печатење сопствени дизајни на различни производи - брзо и лесно. Плус, секој од нашите UV печатачи доаѓа со извонредна услуга за клиенти и софтвер, така што можете да бидете сигурни знаејќи дека вашиот тим ќе ја има обуката и поддршката потребни за да се одржи производството непречено.
 • Изложба на Focus A2 DTG Printer Athena Jet Plus ефект на печатење на бела маица Добавувач& производители | Focus Inc. Изложба на Focus A2 DTG Printer Athena Jet Plus ефект на печатење на бела маица Добавувач& производители | Focus Inc.
  Печатењето DTG е процес на печатење графика на текстил и облека - а најмногу за нас, маици. Користи модифицирана инк-џет технологија за да печати што сакате графика на кошулата. Помислете на тоа како џиновски инк-џет печатач, но за кошули. Наместо да печатат здодевни трудови или флаери за вашиот клуб за книги, нашите DTG машини печатат лоши змејови кои скокаат низ обрачите од запалени еднорози - или слично, слатко зајачко лилско зајаче за роденденот на вашето дете. Целосно ќе печатиме што сакате, но ги претпочитаме лошите змејови.
 • ФОКУС Vega-Jet DTG маички ефект на печатење и тестирање производи | Focus Inc. ФОКУС Vega-Jet DTG маички ефект на печатење и тестирање производи | Focus Inc.
  Печатењето DTG е процес на печатење графика на текстил и облека - а најмногу за нас, маици. Користи модифицирана инк-џет технологија за да печати што сакате графика на кошулата. Помислете на тоа како џиновски инк-џет печатач, но за кошули. Наместо да печатат здодевни трудови или флаери за вашиот клуб за книги, нашите DTG машини печатат лоши змејови кои скокаат низ обрачите од запалени еднорози - или слично, слатко зајачко лилско зајаче за роденденот на вашето дете. Целосно ќе печатиме што сакате, но ги претпочитаме лошите змејови.
22222
НАШЕТО РЕШЕНИЕ
За да заштедите време и енергија на клиентите, ја обезбедуваме услугата „ЕДНО СТОП“ која вклучува регистар за повици, барање прашања, справување со проблеми, он-лајн дијагноза, испорака на резервни делови и препраќање назад. Нашата филозофија на управување: Заемна корист, иновации и хуманизација. Нашата крајна цел: Задоволување на барањата на пазарот; Обезбедете го најдоброто решение за клиентот, сè што правиме, сè за вас. Начело на нашата услуга: ја надминуваме вашата желба, да бидеме компанија за услуги за зголемување. Нашата доверливост и интегритет: Доверба и лична одговорност во сите односи.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
ПРЕДНОСТИ НА УСЛУГАТА
За да заштедите време и енергија на клиентите, ја обезбедуваме услугата „ЕДНО СТОП“ која вклучува регистар за повици, барање прашања, справување со проблеми, онлајн дијагноза, испорака на резервни делови и препраќање повратни информации.
 • Нашата филозофија за управување
  Заемна корист, иновации и хуманизација.
 • Нашата цел за колективност
  Задоволување на барањата на пазарот; Обезбедете го најдоброто решение за клиентот, сè што правиме, сè за вас.
 • Нашиот принцип на услугата
  Надминете ја вашата желба, да бидете компанија за инкремент сервис.
 • Нашата доверливост и интегритет
  Доверба и лична одговорност во сите односи.
ВОВЕД НА КОМПАНИЈАТА
Focus Digital Technology Co., Ltd (Онлајн проверка на регистарот). е основана во Шангај, Кина. Кој е производителот да го создаде и произведе најдобриот и потенцијалниот DTG директно на печатач за облека, дигитален LED-UV печатач со рамно лежиште, машина за предтретман, CTS систем за сликање од компјутер до екран, знаци&рекламирање производи за клиентите. Се позициониравме на решение за подготвено за печатење. Имавме фокус во ова поле за дигитално печатење 17 години. Ние ги снабдуваме сите производи по разумна цена и поддршка во реално време, потпирајќи се на нашата сопствена производна линија, професионално искуство, строг канал за купување делови и висинска одговорна акција, ние се фокусираме на пазарот за да ги обезбедиме најновите главни вести и да создадеме профитабилни производи, нашите Тимот за искуствена поддршка ја собира целата техника и навремено ја добива најновата обука за да обезбеди најдобра поддршка.
Сите трговци може да се соочат со овие проблеми: Добар квалитет, но висока цена, Разумна цена, но лоша услуга, добра поддршка, но лош квалитет, незначителна наплата, не можат да добијат целосна обука, не можат да добијат поддршка во реално време, Одговорот да биде одложен како сложениот преглед и примена. Фокус дигитал е компанија која максимално ќе го реши овој вид на проблем за вас. Како правиме? Поддршка во реално време "LONG-DISTANCE-LOG-ON -DIAGNOSIS"; Услугата „ONE STOP“ Ние се однесуваме на ригорозниот систем за контрола на квалитетот „Four Chain (Контрола на одделот за материјали-Контрола на линијата за составување-Контрола на одделот за QC-Контрола на одделот за логистика“) за да се осигураме дека сите производи се недопрени пред испораката, но ниту еден производ не е 100 % совршена, најважната е поддршката во реално време и ефикасната, клиентот може да ја добие ефективната поддршка во реално време со нашата ОНЛАЈН ПОДДРШКА и ПОДДРШКА ЗА ДИЈАГНОЗИРАЊЕ НА ДАЛЕЧИЊА за да се осигура дека сите проблеми и прашања можат брзо да се решат. Исто така, ги собираме сите проблеми заедно за да формираме документација за решение, за клиентот да може да преземе од нашиот ftp целисходно.
За да заштедите време и енергија на клиентите, ја обезбедуваме услугата „ЕДНО СТОП“ која вклучува регистар за повици, барање прашања, справување со проблеми, он-лајн дијагноза, испорака на резервни делови и препраќање назад. Нашата филозофија на управување: Заемна корист, иновации и хуманизација. Нашата крајна цел: Задоволување на барањата на пазарот; Обезбедете го најдоброто решение за клиентот, сè што правиме, сè за вас. Начело на нашата услуга: ја надминуваме вашата желба, да бидеме компанија за услуги за зголемување. Нашата доверливост и интегритет: Доверба и лична одговорност во сите односи.
 • 17
  Имавме фокус во ова поле за дигитално печатење 17 години.
 • Кина
  Земја / регион
 • 3000+
  Областа на фабриката
 • OEM
  OEM сопствени решенија
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
НАШИОТ СЛУЧАЈ
 • Кина КАКО ИНДИСКИОТ ДИСТРИБУТЕР ИЗБИРА УВ И ДТГ ПРИНТЕР ВО КИНА? производители - Focus Inc.
  Се бара глобален агентFocus Inc. бара Глобални агенти и дистрибутери низ целиот свет.Кој е заинтересиран и уверен дека ќе биде наш агент, ве молиме контактирајте со одделот за продажба наinfo@focusij.com
 • Добавувач за консултации со клиенти& производители | Focus Inc.
  Добра работа од клиентите на Фокус, тие се сè попрофесионални, бизнисот оди се подобро и подобро.Дојдете и работете со нашата Focus Inc., дознајте повеќе за печатачите, дознајте повеќе за пазарот и понудете добри производи на пазарот.
 • Клиентите ја посетуваат канцеларијата и фабриката на Focus
  За да заштедите време и енергија на клиентите, ја обезбедуваме услугата „ЕДНО СТОП“ која вклучува регистар за повици, барање прашања, справување со проблеми, онлајн дијагноза, испорака на резервни делови и препраќање назад.Нашата менаџерска филозофија: Заемна корист, иновации и хуманизација.Нашата крајна цел: Задоволување на барањата на пазарот; Обезбедете го најдоброто решение за клиентот, сè што правиме, сè за вас.Нашиот принцип на услугата: надминете ја вашата желба, да бидете компанија за услуги за зголемување. Наша доверливост и интегритет: Доверба и лична одговорност во сите односи.
 • Гласот на клиентите на печатачите DTG Athena Jet Plus од Focus Inc.
  Многу сме среќни што нашите производи им помагаат на клиентите да ги реализираат своите животни идеали и планови. Доколку сакате да го погледнете видеото, деловната инспирација можете да ја најдете во видеото.
СТАПЕТЕ ВО КОНТАКТ СО НАС
Chat
Now

Испратете го вашето барање